Czy wiesz, że wszystkie nasze wody kwiatowe są hydrolatami?

Czy wiesz, że wszystkie nasze wody kwiatowe są hydrolatami?

Powrót do szkoły z InaEssentials Czytanie Czy wiesz, że wszystkie nasze wody kwiatowe są hydrolatami? Kolejny Hydrolina - Woda organiczna i Hydrolat
Zdjęcie na okładce, Tekst alternatywny: hydrolaty-kwiatowe-InaEssentials

Jaka jest różnica między zwykłą wodą kwiatową a hydrolatem?

Zwykła woda kwiatowa to najczęściej mieszanka wody i olejku eterycznego. W większości przypadków olej nie jest rozpuszczalny w wodzie, dlatego takie produkty należy traktować emulgatorami lub solubilizatorami. Przez to używanie ich kończy się brakiem efektów, jakich oczekujemy. Ponadto zawierają konserwanty, które nie są dobre dla naszej skóry.

Jeśli chcesz jak najlepiej zadbać o swoją skórę, zdecydowanie polecamy sięgnięcie po hydrolaty. Hydrolat to woda kwiatowa, która powstaje w wyniku destylacji parowej świeżych liści lub kwiatów danej rośliny.

Wody destylowane w ten sposób zawierają molekuły olejków eterycznych, które są rozpuszczalne w wodzie i dzięki temu zawierają wiele aktywnych właściwości leczniczych ziół destylowanych. Dlatego mają znacznie większy wpływ na naszą skórę.

hydrolaty-kwiatowe-InaEssentials
Naprawdę wysokiej jakości hydrolaty nie powinny zawierać żadnych chemikaliów ani konserwantów. Być może zastanawiasz się, jak to możliwe, że nie psują się, jeśli nie zawierają konserwantów? W przypadku hydrolatów InaEssentials to proste! Destylujemy rośliny przy użyciu specjalnej technologii, która wyłapuje nawet najmniejsze zanieczyszczenia. Miksturę ziołową zamykamy w taki sposób, aby powietrze nie powodowało utleniania produktu. Poza tym zbieramy nasze zioła w idealnym momencie ich wegetacji i o odpowiedniej porze dnia, aby mieć pewność, że ich naturalny olejek eteryczny ma najwyższy procent.

Oczywiście ważne jest, abyś również zadbał o to, aby zachować żywotność produktu tak długo, jak to możliwe. Nasza rada to prawidłowe przechowywanie butelek po ich otwarciu. Bezpośrednie światło słoneczne i wysoka temperatura zdecydowanie nie są dla nich dobre. Tak jak dla wszystkich kosmetyków.

Kolejną zaletą naszych hydrolatów jest to, że zwykłe hydrolaty powstają jako produkt „wtórny” podczas destylacji olejków eterycznych. Natomiast hydrolaty InaEssentials powstają jako główny destylat roślin. Oznacza to, że nie produkujemy oleju z jednej partii roślin, a wody kwiatowej z pozostałych, lecz jest to hydrolat prosto z ziół. A to oznacza tylko jedno – zawierają jeszcze większą ilość aktywnych i leczniczych właściwości.

JAK ICH UŻYWAĆ?

Wysokiej jakości hydrolaty pełnią funkcję czystego naturalnego toniku i zawierają szereg substancji aktywnych, które trudno byłoby znaleźć nawet w najdroższych kosmetykach.

Dobry, skuteczny tonik powinien być częścią codziennej pielęgnacji skóry. Toniki należy prawidłowo nakładać na oczyszczoną skórę. Ich zadaniem jest tonowanie – czyli przygotowanie skóry do kolejnego etapu pielęgnacji. Produkt oczyszcza skórę, ale przede wszystkim zmiękcza i nawilża skórę przed nałożeniem serum lub kremu, który w ten sposób będzie lepiej się wchłaniał, właśnie dzięki właściwościom toniku. Tonik ściąga pory, rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry.
hydrolaty-kwiatowe-InaEssentials
W zależności od tego, który tonik wybierzesz, spełnia on różne funkcje. W naszej szerokiej ofercie znajdziesz hydrolaty na różne problemy skórne - lawendowy hydrolat na trądzik, rumianek na egzemę, mięta na cerę tłustą itp.  W naszej ofercie znajdziesz hydrolaty nie tylko do skóry, ale również do włosów. W InaEssentials każdy ma swobodę wyboru i może znaleźć to, co najlepiej odpowiada jego potrzebom.

Jeśli nie wiesz, jaki hydrolat wybrać, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta. Chętnie Ci pomożemy: /e-mail do obsługi klienta/

Podaruj sobie kawałek największego luksusu w przystępnych cenach dzięki InaEssentials.

📌 Zwrot 100% - bez zadawania pytań 📝

Od 2021 roku obowiązuje zasada „klient ma zawsze rację”. Oznacza to, że oferujemy zwrot pieniędzy, jeśli nie będziesz zadowolony ze swoich produktów.

"Cel wykraczający poza zysk: jak nasza marka wywiera wpływ”

W InaEssentials wierzymy w odwdzięczanie się społecznościom, które nas wspierały. Dlatego z dumą oferujemy możliwość zatrudnienia się w naszej firmie członkom grup mniejszościowych, pomagając im w utrzymaniu się oraz zapewniając im środki do życia i lepszą przyszłość. Wybierając nasze ekologiczne produkty, nie tylko poprawiasz własne zdrowie i urodę, ale także pozytywnie wpływasz na życie innych. Dołącz do nas i zmieniaj świat już dziś.