Postbiotyki – najnowszy trend w pielęgnacji skóry i dlaczego jej potrzebujesz

Postbiotyki – najnowszy trend w pielęgnacji skóry i dlaczego jej potrzebujesz

Po wielkim sukcesie i tysiącach zadowolonych klientów, którzy wypróbowali naszą Bio lawendową wodę i znaleźli rozwiązanie dla swojej problematycznej skóry, my z InaEssentials chcieliśmy zaoferować coś jeszcze lepszego. Nie mogliśmy wysiedzieć w miejscu – jesteśmy młodzi, ciekawi świata i głodni nowości. Zaczęliśmy więc przeglądać opinie naszych klientów i analizować, czego jeszcze potrzebują i jak możemy przenieść nasze produkty na jeszcze wyższy poziom.

Włożyliśmy wiele pracy i zrobiliśmy mnóstwo badań, by w stworzyć coś w co mocno wierzymy. Przeprowadziliśmy liczne testy, wielokrotnie wychodziliśmy poza naszą strefę komfortu i było warto! Dziś możemy z dumą powiedzieć, że naszym klientom InaEssentials oferujemy topowy produkt ze 100% naturalnymi składnikami, opracowany w oparciu o najnowsze technologie kosmetyczne. Spotkajmy się z naszym produktem InaEssentials Hydrobiotic – Lawenda & Mięta.

InaEssentials’ Hydrobiotic – Lawenda & Mięta to wyjątkowa, innowacyjna formuła. Łączy w sobie 100% bio-lawendowy hydrolat i 100% bio-miętowy hydrolat z Lentimyrtem – postbiotyczną symbiozą Mirtu i Lentiska.

  • 100% Bio Lawendowa woda z naszych Bio pól - naturalne rozwiązanie w walce z trądzikiem i zaskórnikami. 

Trądzik i zaskórniki to częste problemy skórne, zwłaszcza wśród nastolatków. Dlatego w InaEssentials stworzyliśmy skuteczne i w 100% naturalne rozwiązanie. Dzięki biologicznym metodom upraw, woda zachowuje zdolność oczyszczania porów twarzy, a tym samym zapobiegania trądzikowi i zaskórnikom. Woda lawendowa jest idealna dla skóry tłustej, ze względu na jej właściwości regulujące pH. 

  • 100% woda miętowa Bio – napina i matuje skórę

Woda miętowa to idealny codzienny dodatek do pielęgnacji skóry, jeśli masz dość suchą skórę. Nawilży ją i przyniesie uczucie świeżości. Co ważniejsze, składniki aktywne zawarte w mięcie dogłębnie oczyszczają pory i regulują nadmiar sebum.

  • Mirt

Mirt to prawdziwa ukryta perełka w kosmetyce! Udowodniono klinicznie, że zmniejsza stopień trądziku poprzez zmniejszanie rumienia. Roślina pomaga eliminować złe drobnoustroje ze skóry – szczególnie te, które gromadzą się w ciągu dnia, ze względu na bardzo dobre działanie antybakteryjne na skórze twarzy. Mirt jest bardzo skuteczny w usuwaniu sebum i martwych komórek naskórka oraz zapewnia skórze zdrowy, naturalny blask!

  • Lentisk

To magia regionu śródziemnomorskiego! Roślina bogata w witaminę E, Omega 6 i 9, ma silne właściwości antyseptyczne i lecznicze. To naprawdę najlepsza rzecz, jaką można zrobić z podrażnioną i wrażliwą skórą!

  • Lentimirt postbiotyk – wielopoziomowy wzmacniacz funkcji bariery skórnej

Mirt i Lentisk są wykorzystywane w celu wzmocnienia fitokompleksów roślinnych, przekształcając obojętne włókna w jeszcze bardziej aktywne składniki dzięki fermentacji. Lentimirt wspiera skórę dzięki zdolności do:

- poprawiania funkcji bariery ochronnej skóry na różnych poziomach;

- pozytywnego modulowania bioróżnorodności mikrobiotów skóry – nie szkodzi dobrym bakteriom na skórze i aktywnie zwalcza złe mikroorganizmy;

- podnoszenia obrony antyoksydacyjnej skóry;

- skutecznego nawilżenia skórę;

- zwiększenia tworzenia się filmu hydrolipidowego – czyli „ochroniarza” skóry.

 I dlaczego to wszystko jest niesamowite?

Fermentacja roślin, rezultat – biotyki, to ostatnio największa innowacja w kosmetyce pielęgnacyjnej, ponieważ normalizują one naturalny mikrobiom i pomagają nam osiągnąć piękną, zdrową, promienną skórę. Brzmi niesamowicie, prawda?

Przyjrzyjmy się bliżej trzem rodzajom biotyków – prebiotyki, probiotyki i postbiotyki oraz jaką rolę mogą odgrywać w pielęgnacji skóry.

PREBIOTYCZNA PIELĘGNACJA SKÓRY

Prebiotyki są w zasadzie naturalnym źródłem probiotyków w pożywieniu, a stosowane miejscowo na skórę mogą przynosić różne korzyści:

- równoważą różne czynniki, które mogą prowadzić do zaczerwienień, dlatego wiele produktów przeciw zaczerwienieniom może zawierać dobrą dawkę prebiotyków;

- zmniejszają oznaki starzenia;

- zmniejszają suchość skóry.

Prebiotyki w pielęgnacji skóry przypominają cukry roślinne (ramnoza, fruktooligosacharydy) lub ekstrakty z naturalnych źródeł bogatych w prebiotyki (owies lub jęczmień). Zazwyczaj prebiotyki  znajdziesz w kremach nawilżających i serum, a nawet w niektórych kuracjach redukujących zaczerwienienia.

PROBIOTYCZNA PIELĘGNACJA SKÓRY

Probiotyki utrzymują lub poprawiają zdrowie jelit, ale mają również dodatkową korzyść dla skóry. Dbają o żywe organizmy, które pomagają utrzymać silny i zdrowy mikrobiom, zwłaszcza w połączeniu z prebiotykami.

Wraz z wiekiem pH skóry wzrasta, dlatego wraz z wiekiem możesz odczuwać coraz bardziej suchą skórę. Jednocześnie sucha skóra oznacza mniej dobrych bakterii i więcej „złych” bakterii, które mogą wpływać na wygląd i zdrowie skóry. Probiotyczna pielęgnacja skóry ma na celu przywrócenie równowagi w mikrobiomie i przeciwdziałanie skutkom starzenia.

Probiotyki, takie jak Lactobacillus, ryż lub Saccharomyces, mogą być również stosowane w celu zmniejszenia ognisk trądziku, zmniejszenia suchości, a nawet mogą pomóc w walce z wypryskami.  

POSTBIOTYCZNA PIELĘGNACJA SKÓRY

Postbiotyki pomagają również wspierać dobre bakterie żyjące na Twojej skórze, ale ich rolą jest również walka ze złymi bakteriami.

Postbiotyki są często produkowane podczas procesu fermentacji bakterii probiotycznych – uzyskując to, co najlepsze z obu światów. Mogą być używane do rozwiązywania różnych problemów skórnych:


- redukcja sebum;

- zapewnienie ochrony przed zanieczyszczeniami;

- łagodzenie stanów zapalnych skóry;

- wygładzenie tekstury skóry.

Są powszechnie spotykane w serum, aby wspierać składniki aktywne, takie jak kwasy salicylowe, a nawet produkty z retinolem.

CZY WARTO UŻYWAĆ BIOTYCZNYCH PRODUKTÓW DO PIELĘGNACJI SKÓRY?

Absolutnie! Podsumujmy – prebiotyki potrzebne są do karmienia probiotyków, które przechodzą fermentację, aby dać nam jak najlepszy produkt końcowy – postbiotyk.

 

Prebiotyki są pokarmem dla bakterii i działają na rzecz odżywiania i wzbogacania mikrobiomu, podczas gdy postbiotyki wykorzystują lizaty lub nieożywione produkty uboczne dobrych bakterii do interakcji z istniejącymi bakteriami skóry. Ściślej mówiąc, probiotyki to nazwa rzeczywistych organizmów żyjących w mikrobiomie, ale według Bowe'a stosowanie tych żywych kultur w pielęgnacji skóry byłoby trudne, ponieważ wymagałoby konserwantów.

Dlaczego potrzebujesz InaEssentials Hydrobiotic?


Niewidoczne gołym okiem mikroorganizmy żyjące na Twojej skórze są niezbędne, aby była ona zdrowa i szczęśliwa. Kiedy z jakiegoś powodu ta równowaga zostaje zachwiana, skóra zaczyna wykazywać różne oznaki uszkodzenia. Dostarczenie mikrobiomowi koktajlu z dobrych bakterii to świetny sposób na przywrócenie skórze zdrowia i naturalnego blasku. Nasze hydrolaty 100% Bio Lawenda i Mięta leczą, nawilżają i dogłębnie oczyszczają Twoją skórę, jednocześnie doskonale równoważąc pH Twojej skóry. Połączenie obu ziół sprawia, że ​​produkt nadaje się do każdego rodzaju skóry – suchej, mieszanej i tłustej.

Gotowy, aby zapewnić swojej skórze zdrową dawkę postbiotyków? Sprawdź hydrobiotyk Lawenda & Mięta od InaEssential, aby uzyskać najlepszą postbiotyczną pielęgnację skóry na rynku.

Złóż zamówienie już teraz! Na https://inaessentials.pl/

 

📌 100% Zwrot środków – Bez zadawania pytań 📝

Od 2021 roku obowiązuje zasada „klient ma zawsze rację”. Oznacza to, że oferujemy zwrot pieniędzy, jeśli nie będziesz zadowolony ze swoich produktów.

 

 

"Cel wykraczający poza zysk: jak nasza marka wywiera wpływ”

W InaEssentials wierzymy w odwdzięczanie się społecznościom, które nas wspierały. Dlatego z dumą oferujemy możliwość zatrudnienia się w naszej firmie członkom grup mniejszościowych, pomagając im w utrzymaniu się oraz zapewniając im środki do życia i lepszą przyszłość. Wybierając nasze ekologiczne produkty, nie tylko poprawiasz własne zdrowie i urodę, ale także pozytywnie wpływasz na życie innych. Dołącz do nas i zmieniaj świat już dziś.